Kadra jest już praktycznie skompletowana. Voria ma powody do zadowolenia

Rozmiar tekstu: A A A

Kadra jest w zasadzie gotowa. Do pełni składu brakuje jeszcze niewielu elementów, przede wszystkim w ataku, aby zrekompensować nieobecność kontuzjowanego Valerio Loconte. Niewykluczone, że klub pozyska także kolejnych młodych zawodników, co zwiększyłoby możliwości rotacji. Część piłkarzy U-20 może jeszcze odejść, między innymi Giorgio Neri i Santiago Rogani, natomiast Federico Calamai, mimo obowiązującego kontraktu, nie został powołany na okres przygotowawczy do nowego sezonu.

Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz wesprzeć ich dalszy rozwój, zapraszamy do postawienia wirtualnej kawy na BuyCoffee! Twoje wsparcie pomaga nam tworzyć więcej ciekawych materiałów, a każda wpłata to dodatkowa motywacja i możliwość rozwijania portalu. Dziękujemy za każdą złotówkę!

Okres przygotowawczy i mecze sparingowe pozwolą ocenić, których elementów jeszcze brakuje oraz na jakich pozycjach warto dokonać wzmocnień, gdy pojawią się nowe okazje transferowe pod koniec okna. Tymczasem Gill Voria, który po raz pierwszy prowadzi zespół podczas letnich przygotowań jako pierwszy trener, może liczyć na niemal kompletną kadrę. Jedno wydaje się pewne, w ofensywie będzie występować trzech zawodników, a momentami nawet czterech. Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy zespół będzie grał z trzema, czy czterema obrońcami.

Bramkarze

To najbardziej klarowna sytuacja w całej drużynie. Numerem jeden jest Mattia Michielan, jego zmiennikiem Santino Perrone, a za ich plecami rozwija się Giovanni Palazzi, najmłodszy bramkarz w historii, który zadebiutował w koszulce Bianconeri.

Środkowi obrońcy

Do dyspozycji są Michele Somma, Andrea Conti, Daniele Cavallari, Enrico Zanoni i Jacopo Cecconi. Jeśli Siena będzie grała systemem 3-4-2-1, pięciu zawodników będzie rywalizować o trzy miejsca w środku defensywy. W przypadku ustawienia z czwórką obrońców Enrico Zanoni i Jacopo Cecconi bez problemu mogą występować również na bokach obrony, choć mogłoby to skomplikować kwestię obowiązkowej obecności młodzieżowców.

Boczni zawodnicy

Poza bramkarzem dwie pozostałe obowiązkowe pozycje dla młodzieżowców przypadają obecnie na skrzydła. Do dyspozycji są zawodnicy z rocznika 2006, Mattia Parente i Filippo Monteverde, a jako alternatywa także Sandro Lapadatovic z rocznika 2007. Są również Edoardo Tittocchia i Federico Guglielmino, urodzeni w 2008 roku.

Pomocnicy

Piergiorgio Sabelli i Alessandro Mastalli są obecnie głównymi kandydatami do gry w środku pola. Jeśli jednak trener zdecyduje się na ustawienie z czwórką obrońców, miejsc w środku pomocy może być trzy. Alternatyw nie brakuje, ponieważ do dyspozycji są również Gianni Barbera, Luka Vlahovic i Simone Rossi, którego dodatkowym atutem jest fakt, że urodził się w 2006 roku. Są także David Periccioli i Gabriele Giardinelli z rocznika 2008. Sztab szkoleniowy będzie uważnie przyglądał się ich postępom podczas zgrupowania. Jeśli okażą się gotowi do gry, staną się kolejną opcją wśród młodzieżowców, co pozwoli wystawiać bardziej doświadczonych zawodników kosztem Edoardo Tittocchii lub Federico Guglielmino. Na ten moment wydaje się natomiast, że dla Santiago Roganiego iGiorgio Neriego z rocznika 2007 będzie trudno znaleźć miejsce w składzie.

Napastnicy

Trójka Jacopo Ciofi, Tommaso Andolfi i Mirco Lipari udowodniła swoją wartość w ostatnich 12, 13 meczach poprzedniego sezonu, tworząc niezwykle efektowny tercet ofensywny. Do zespołu dołączył także Simone Rossetti, napastnik o wysokiej jakości, który może rywalizować o miejsce z Tommaso Andolfim lub występować obok niego. W roli ofensywnego pomocnika lub drugiego napastnika wartościową alternatywą pozostaje Niccolò Nardi, który, jeśli odzyska najwyższą formę, również może wywalczyć miejsce w podstawowym składzie. Valerio Loconte (rocznik 2006) powinien wrócić do gry w styczniu po poważnej kontuzji. Wszystko wskazuje więc na to, że klub sprowadzi jeszcze jednego ofensywnego zawodnika. Nie ma jednak powodów do pośpiechu, ponieważ okno transferowe w zawodowej piłce zamyka się 1 września, a w Serie D dopiero 30 września.

iconautor: Anusz

icon 22.07.2026

icon11:36

iconźródło: sienaclubfedelissimi.it

iconfoto: ACN Siena











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy