Remis w wewnętrznym sparingu

Rozmiar tekstu: A A A

Po pierwszym tygodniu przygotowań do sezonu, pierwszy mecz kontrolny Sieny w letnim okresie przygotowawczym odbył się w ośrodku treningowym Bertoni. W wewnętrznym sparingu rozegranym pomiędzy zespołami Czarnych i Różowych piłkarze spędzili na murawie łącznie 70 minut. Spotkanie było wyrównane w obu częściach, które potraktowano jako dwa oddzielne mecze. Celem było przede wszystkim złapanie rytmu meczowego oraz sprawdzenie pierwszych założeń taktycznych po kilku dniach przygotowań.

Jeśli podobają Ci się nasze treści i chcesz wesprzeć ich dalszy rozwój, zapraszamy do postawienia wirtualnej kawy na BuyCoffee! Twoje wsparcie pomaga nam tworzyć więcej ciekawych materiałów, a każda wpłata to dodatkowa motywacja i możliwość rozwijania portalu. Dziękujemy za każdą złotówkę!

Jednym z najciekawszych wniosków po sparingu była decyzja trenera Gill Voria, który przez całe 70 minut wystawiał w ataku duet Tommaso Andolfi i Simone Rossetti. To właśnie ta para ma stanowić o sile ofensywy Robur w nadchodzącym sezonie. Szkoleniowiec dał szansę gry wszystkim zawodnikom, testując różne ustawienia i rozwiązania taktyczne.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, a oba gole padły już w pierwszych minutach. Wynik otworzył Jacopo Ciofi, który efektownym trafieniem dał prowadzenie drużynie Czarnych. Kilka minut później zespół Różowych doprowadził do wyrównania po rzucie rożnym, gdy Jacopo Cecconi skierował piłkę do własnej bramki.

Druga część również zakończyła się remisem 1:1. Czarni ponownie objęli prowadzenie po rzucie karnym pewnie wykorzystanym przez Alessandro Mastalliego. W 21. minucie Różowi wyrównali za sprawą Edoardo Tittocchii, który po świetnej akcji Simone Rossettiego pokonał Giovanniego Palazziego precyzyjnym strzałem lewą nogą.

CZARNI – RÓŻOWI (PIERWSZA POŁOWA) 1:1

CZARNI (3-4-1-2): Perrone; Cecconi, Conti, Lapadatovic; Guglielmino, Vlahovic, Barbera, Monteverde; Periccioli; Lipari, Ciofi.

RÓŻOWI (4-3-1-2): Michielan; Parente, Somma, Cavallari, Zanoni; Rossi, Mastalli, Nardi; Sabelli; Rossetti, Andolfi.

BRAMKI: 2' Ciofi (Czarni), 9' Cecconi (gol samobójczy, Różowi).

CZARNI – RÓŻOWI (DRUGA POŁOWA) 1:1

CZARNI (4-3-2-1): Palazzi; Guglielmino, Cecconi, Cavallari (15' Zazzi), Monteverde; Vlahovic, Conti, Barbera; Mastalli (12' Rovetini), Nardi; Lipari.

RÓŻOWI (3-4-1-2): Michielan; Lapadatovic, Somma, Zanoni; Parente, Giardinelli, Rossi (20' Rogani), Tittocchia; Sabelli; Rossetti, Andolfi (20' Neri).

BRAMKI: 10' Mastalli (rzut karny, Czarni), 21' Tittocchia (Różowi).

iconautor: MentiX

icon 26.07.2026

icon19:32

iconźródło: sienaclubfedelissimi.it

iconfoto: sienafootballclub.com











Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze














Brak komentarzy